Rok szkolny 2020/2021

  1. Dawid Gut - półfinalista w Konkursie Międzynarodowym Pix Blocks z programowania.
  2. Stanisław Szpot - brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w boksie olimpijskim.
  3. Hanna Wójcikowska - wyróżnienie  w Miejskim Konkursie Recytatorskim w kategorii klas I – III.
  4. Dorota Owczarczyk - wyróżnienie w Miejskim Konkursie Recytatorskim w kategorii klas I – III.
  5. Oliwia Pitera - III miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim w kategorii kl. IV-VI.
  6. Franciszek Kwiendacz - wyróżnienie w Miejskim Konkursie Recytatorskim w kategorii kl. IV-VI.
  7. Natalia Oleś - II miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim w kategorii kl. VII-VIII.
  8. Nicole Kubiak - III miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim w kategorii kl. VII-VIII.
  9. Szymon Majewski - II miejsce w Konkursie "ESA dla OSE" w kategorii klas VII - VIII.
  10. Ogólnopolski Konkurs Orzeł Języka Angielskiego-Aleksandra Samborska 5 m, a Artur Krzysztala 7 m, Amelia Chmiel Dyplom za udział.
  11. Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik-wyróżnienia: Artur Krzyształa, Dawid Łogasz, Aleksandra Samborska, Małgorzata Kawecka, Magdalena Marzec, Zofia Macionczyk, Mateusz Nowak, Agata Połniak.
  12. Aleksandra Listwoń - laureat Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik.
  13. Natalia Oleś, Wiktoria Tyc - finalistki Wojewódzkiego Konkursu „Czytanie jest przygodą”.
  14. Agata Połniak - laureatka Wojewódzkiego Konkursu „Czytanie jest przygodą”.

Rok szkolny 2019/2020

  1. Uczeń klasy III b, Franciszek Lassak reprezentował naszą szkołę na IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach, które odbyły się w katowickim Spodku. Franek Lassak zajął tam bardzo wysokie bo 19 miejsce na 151 szkół biorących udział w mistrzostwach z całej Polski,
  2. Uczeń klasy III b, Franciszek Lassak zajął III miejsce w Półfinałach Mistarzostw Polski Juniorów w Szachach,
  3. Franciszek Lassak - mistrz Rybnika za rok 2019 w szachach chłopców do lat 9,
  4. Certyfikat udziału w programie "Wychowanie przez czytanie" w roku 2019 r. - klasa 6a, 6b
  5. Katarzyna Śpiewok  zdobyła wyróżnienie w Miejskim Konkursie Literackim „Będzie dobrze” zorganizowanym przez Teatr Ziemi Rybnickie,
  6. Liliana Kaczmarczyk zdobyła III miejsce w Regionalnym Konkursie Literackim „Nobel na 5” zorganizowanym przez WOM w Rybniku,
  7. Wojewódzki konkurs Sudoku - laureat Anna Fojcik i Milena Kania oraz finalistka Wiktoria Tyc,
  8. Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2020" otrzymali:
    Natalia Gut IIIc
    Antoni Teszner IIIc
    Franciszek Lassak IIIb
    Szymon Nowacki IIIb
    Bartosz Kołodziej Va
    Jakub Holek Va
    Wiktoria Tyc VIa
    Gabriel Gutowski VIb
    Julia Cnota VIa
    Dawid Gut VIIa

Rok szkolny 2018/2019

    1. I miejsce drużynowo w XVII Rajdzie turystyczno-historycznym IPN w Katowicach "Szlakiem Rodła" - Olaf Werner, Karol Seman i Mikołaj Szulik,
    2. III miejsce w konkursie kibica podczas Międzynarodowej Olimpiady Integracyjnej w ZS nr 6 w Rybniku - klasa IIIe,
    3. Uczennica klasy 3e Sonia Skarupa zajęła III miejsce w VI Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej SUPERSTAR 2018, który odbył się w Zespole Szkół nr 3 w Rybniku,
    4. Uczeń klasy II b, Franciszek Lassak reprezentował naszą szkołę na III Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach, które odbyły się w katowickim Spodku. Franek zajął tam bardzo wysokie bo 15 miejsce na 163 biorących udział w mistrzostwach uczniów klas II z całej Polski.
    5. I miejsce w Miedzynarodowym Konkursie "Robo Trip 2018" w kategorii "Lego ZS" w dyscyplinie SUMO - Maeusz Niedobecki,
    6. IV miejsce w etapie rejonowy XVIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego - dotyczącym księgi Apokalipsy św. Jana - Kinga Michalik,
    7. Uczeń klasy 2a Franciszek Kwiendacz zdobył III miejsce w XVI Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w kategorii soliści kl. I-III organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Wielowsi.
    8. II miejsce Hanna Kwiendacz kl. 5a i VII miejsce Natalia Oleś kl. 5a w  Wojewódzkim Konkursie Biblijnym - etap rejonowy,
    9. Srebrny medal w Mistrzostwach Śląska w boksie w Jaworznie  w wadze do 50 kg  - Krzysztof Szpot,
    10. Laureatka XII edycji Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego - Emilia Kasperczyk,
    11. Drużyna: Agata Połniak kl. 2c, Nina Górniak kl. 2c, Sonia Piechaczek kl. 4b zdobyła I miejsce w etapie powiatowym Wielkia Liga Czytelnicza tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, w ramach którego zajęła 14 miejsce,
    12. Drużyna w składzie Natalia Oleś kl. 5a, Martyna Świąder kl. 6a i Dawid Gut kl. 6a zajęła II miejsce w etapie powiatowym Wielkiej Ligi Czytelniczej,
    13. Mikolaj Szulik - zwycięstwo w Eliminacjach do Olimpiady Mlodzieży w Zamościu,
    14. Mikolaj Szulik - etapowe zwycięstwo w Międzynarodowym Wyścigu Etapowym w Kluczborku,
    15. Mikołaj Szulik - I miejsce w końcowej klasyfikacji generalnejŚląskiego Challenge,
    16. Zofia Poziomka - nagroda autorska na Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Młodych "Dziatwa 2019",
    17. Sonia Skarupa - wyróżnienie i nagroda specjalna na XIV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Knurowie,
    18. Mateusz Niedobecki - III miejsce w XI Międzynarodowym Turnieju Robotów,
    19. Mateusz Niedobecki - finalista XI Międzynarodowego Turnieju Robotów "RoboticTournament" w konkurencji MiniSumo for Lego,
    20. Julia Rusin - II miejsce w I Edycji Regionalnego Konkursu "Śladami historii RegionuŚląskiego" pod hasłem "Śladami Powstań Śląskich" zorganizowanym przez  Delegaturę w Rybniku Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Regionalny
      Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej "WOM" w Rybniku,
    21. Natalia Gamoń - wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Pytasz - wiesz - rozumiesz - czujesz. Jak być sobą w świecie pełnym znaków zapytania?"
    22. Franciszek Lassak - I miejsce w III Turnieju Szkoleniowym "Akademii Szachowej Zefir",
    23. Franciszek Lassak - udział w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów do lat 9 w Szachach Klasycznych,
    24. Franciszek Lassak - I miejsce w Turnieju Szachowym kończącym cykl turniejów szkoleniowych "Akademii Szachowej Zefir" w grupiewiekowej do lat 11.

Rok szkolny 2017/2018

  1. Mateusz Niedobecki - udział w X Międzynarodowych Zawodach Robotów;
  2. Sonia Skarupa - zdobyła wyróżnienie za wykonanie piosenki francuskiej w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "SUPERSTAR";
  3. Mateusz Niedobecki - I miejsce w kategorii Lego ZS  dyscyplina SUMO w Robo Trip Unicov 2017,
  4. Patryk Dziurski wyróżnienie w XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr" w kategorii Junior,
  5. Barbara Szweda - Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie,
  6. Hanna Kwiendacz - I miejsce w międzyszkolnym konkursie "Jaka piękna jest Warszawa",
  7. Mateusz Niedobecki - udział w X Międzynarodowym Turnieju Robotów "Robotic Tournament",
  8. Alicja Dziadura - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Wielkanocnym w kategorii pisanka wielkanocna,
  9. Zuzanna Szlagórska kl IIIasp - I miejsce w  Miejskim Konkursie Recytatorskim
  10. Nadia Bronny I miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika, w kategorii: uczniowie klas VII i szkół gimnazjalnych Subregionu Zachodniego Województwa Ślaskiego,
  11. Damian Szmajduch kl. IIId i Bartosz Kolorz kl. IIc - II miejsce w klasyfikacji drużynowej Miejskich Zawodów w tenisie stolowym,
  12. Wojciech Kamiński - I miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Filmowym "Gwiazdy współczeanego kina" w kategorii: secnariusz filmowy,
  13. Wojciech Kamiński - wyróżnienie w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Filmowym "Gwiazdy współczeanego kina" w kategorii: etiuda filmowa,
  14. Hanna Kwiendacz - 5 miejsce w powiecie, a 13 w regionie w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w kategorii  KITTENS,
  15. Lena Dziurska - finalistka III edycji "Klasówki Powstańczej",
  16. Sonia Skarupa i Natalia Olejak - II miejsce w finale XV Rejonowego Konkursu Piosenki "Sląskie śpiewanie",
  17. Mikołaj Szulik - 10 czerwca 2018 zdobył Mistrzostwo Śląska w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego,
  18. Mikołaj Szulik - brązowy medal w konkurencji Jazda indywidualna w kolarstwie na czas w kategorii Młodzik, pokonując stawkę 80 rywali. 
Godło Polski Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach