#Twojedane Twojasprawa

Realizujemy Ogólnopolski Program Edukacyjny Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli". Program realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka przez Biura Prezesa Urzędu Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Infogragika programu Twoje Dane Twoja Sprawa
plik pdf - 264.3 KB

plik pdf - 702.7 KB
Obrazek przedstawia przystapienie do programu Twoje Dane Twoja Sprawa 2021 r.
Obraz przedstawia logotyp Dnia Ochrony Danych Osobowych

Aktualne informacje na temat prowadzonych w ramach Programu działań

Porady z cyklu „Warto wiedzieć, że....

plik pdf - 367.1 KB

Szkolne Zasady Bezpieczeństwa w Internecie

1. Pamiętaj, że w Internecie nie wiesz z kim tak naprawdę rozmawiasz.
  2. Nie przeglądaj stron oznaczonych ostrzeżeniami o nieodpowiedniej treści.
  3. Nie podawaj danych osobowych. Posługuj się Nickiem czyli internetową ksywką.
  4. Nie klikaj na podejrzane linki. Nigdy nie otwieraj podejrzanych załączników, gdyż mogą one zawierać wirusy.
  5. Nie udostępniaj haseł. Dbaj o swoje hasło jak o największą tajemnice. Pamiętaj aby było ono trudne do zgadnięcia.
  6. Włącz zaporę sieciową.
  7. Zainstaluj program antywirusowy.
  8. Z rozwagą pobieraj pliki z Internetu. Pobieraj tylko legalne pliki.
  9. Nigdy nie wysyłaj swoich zdjęć nieznajomym, ponieważ nie wiesz jakie oni mają zamiary.
  10. Publikując treści w Internecie, rób to z poszanowaniem godności innych ludzi. Nie udostępniaj plików nie należących do Ciebie.
  11. Pamiętaj o stosowaniu Netykiety. Szanuj innych użytkowników Internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz żeby oni traktowali Ciebie. Nie hejtuj, nie obrażaj, nie troluj.
  12. Wycisz telefon na lekcjach.
  13. Bezpiecznie korzystaj z WI-FI.
  14. Jeżeli zobaczysz w Internecie coś Cię zaniepokoi, powiedz o tym komuś z zaufanych dorosłych