Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 - 16.00

• Agata Juraszczyk - Bogocz
  • Agnieszka Zaik

plik pdf - 265.4 KB

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Świetlica w roku szkolnym 2021/2022

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło spędzić czas w oczekiwaniu na lekcje oraz czas po lekcjach. Staramy się, aby każde dziecko w świetlicy czuło się dobrze i z przyjemnością do nas wracało! Każdy uczeń jest dla nas wyjątkowy i podchodzimy do niego w sposób indywidualny. Kładziemy nacisk na integrację grupy świetlicowej oraz na rozwijanie postaw prospołecznych. W grupie uczniów naszej świetlicy, dzieci znajdują wielu przyjaciół oraz uczą się wzajemnej pomocy, serdeczności i tolerancji. W miłej atmosferze dobrze jest odrobić zadanie domowe, realizować swoje zdolności plastyczne, rozwijać zainteresowania, grać i bawić się.

♦ Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne II edycja

Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej po raz drugi uczestniczą w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM "KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE".

Raz w miesiącu uczniowie biorą udział w zajęciach plastycznych inspirowanych blogiem #kreatywnepraceplastyczne.

Międzynarodowy Dzień Kropki - #kreatywnepraceplastyczne

#kreatywne prace plastyczne - malowanie plamą.

Jesienne prace ucznów w świetlicy szkolnej.

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości w świetlicy

Uczniowie przebywający w świetlicy naszej szkoły aktywnie włączyli się w przygotowania do obchodów Święta Niepodległości. Podczas zajęć świetlicowych samodzielnie wykonali piękne prace plastyczne związane z 11 listopada - Narodowym Świętem Niepodległości.

Sukces naszej świetliczanki - II miejsce w konkursie

Wiktoria Kolarska uczennica klasy 2 B zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie pt. "Portret Pani Jesieni" zorganizowanym przez wychowawców śwetlicy szkolnej przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 11 w Rybniku. W imieniu organizatorów nagrodę i dyplom Wiktorii wręczył Pan Dyrektor Szkoły mgr Krzysztof Zaik.

Praca plastyczna Wiktorii została zgłoszona na konkurs przez wychowawców świetlicy.

Gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów.

♦ Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie poznali historię powstania niezwykłej maskotki, przypominali sobie bajki z misiami w rolach głównych, a także wykonali pracę techniką origami z kół.

#kreatywnepraceplastyczne - stemplowanie listkiem

Świetlica w roku szkolnym 2020/2021

Świetlica w roku szkolnym 2019/2020

Świetlica w roku szkolnym 2018/2019

Las oczami dzieci – komunikacja i współpraca poprzez kreatywność.

W ramach projektu unijnego Erasmus+ AKCJA KA 1-Projekt "Fajne dzieciaki" o nr 2018-1-PL01-KA101-049731 realizowanego w naszej szkole od 01.09.2018 do 31.10.2019, w dniu 22 marca odbyły się warsztaty z tworzenia mikro – lasu w szkle.

Celem warsztatów było:

• kształtowanie u dzieci umiejętności wspólnej pracy w życzliwej atmosferze

• rozwijanie pozytywnych relacji w grupie

• wychowanie do zgodnego współdziałania z rówieśnikami i starszymi uczniami

• przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom

• rozbudzanie kreatywności u dzieci oraz wprowadzenie ich w świat wartości estetycznych

W warsztatach uczestniczyły przedszkolaki, dzieci zapisane do świetlicy szkolnej oraz uczennice klasy 8b.

Projekt eTwinning - "Atlas dziecięcych motyli"

"Słowem i gestem"

Podczas zajęć świetlicowych w listopadzie i grudniu w świetlicy szkolnej Pani Martyna Zimny i Żaneta Rarot - Szweda wykorzystały technikę dramy poznaną na szkoleniu w Barcelonie, które odbyło sie przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+ , Akcja 1: Mobilność edukacyjna, Projekt "Fajne dzieciaki" nr 2018-1-PL01-KA101-049731 (czas realizacji od 01.09.2018 do 31.10.2019. Kwota dofinansowania: 45558,00 EUR). Nauczycielki przeprowadziły serię zabaw „słowem i gestem”, które pozwoliły na budowanie właściwych postaw wobec dzieci z niepełnosprawnościami, problemami emocjonalnymi czy też dziećmi o innym kolorze skóry. Zabawy pokazały uczestnikom  jak w przyjemny i ciekawy sposób można nauczyć się pozytywnych wzorców zachowań, a jakich zachowań należy się wystrzegać. Proste ćwiczenia pozwoliły także uczestnikom wczuć się w rolę osoby wykluczonej, nie lubianej, a nawet nękanej. Dzieci dzięki serii zaproponowanych zajęć i nauczyły się empatii, akceptacji i tolerancji.