Rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej

Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025

W naszej szkole w roku 2024/2025 otwieramy:

oddział ogólny,
odział integracyjny
oddział specjalny

Oddział specjalny jest to szczególna forma edukacji przeznaczona dla uczniów posiadających trudności z nabywaniem wiedzy w typowych warunkach szkolnych (duża liczebność klasy, związany z tym hałas i problemy ze skupieniem uwagi). Do oddziału specjalnego zostanie przyjętych tylko czwórka dzieci nad którymi opiekę będzie sprawował nauczyciel uczący i dodatkowo druga osoba dorosła, wspierająca nauczyciela w opiece nad dziećmi. O przyjęcie mogą ubiegać się rodzice uczniów posiadających dokument potwierdzający, że dziecko potrzebuje nauczania w takiej formie. Tym dokumentem jest orzeczenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na diagnozę autyzmu, warunkiem jest by uczeń był w normie intelektualnej.

Zapraszamy rodziców dzieci spełniających warunki, do rozważenia zgłoszenia się w procesie rekrutacji do klasy specjalnej. Ze względu na małą liczbę uczniów w takiej klasie można zapewnić ciszę i komfort pracy oraz więcej uwagi ze strony nauczyciela.

Obwód Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 im. Czesława Miłosza w Rybniku

siedziba: 44-251 Rybnik, ul. Sztolniowa 29b

ul. Jana Karskiego

ul. Mariana Rejewskiego

ul. Cedrowa

ul. Cyprysowa

ul. Ksawerego Dunikowskiego

ul. Grabowa

ul. Jasna

ul. Prof. Tomasza Strzembosza

ul. Anieli Krzywoń

ul. Stanisława Małachowskiego nieparzyste od 69

ul. Nowomiejska

ul. Patriotów od 32 do 50

ul. Rajska parzyste od 24 do 72, nieparzyste od 29 do 51

ul. Gen. Stanisława Szeptyckiego

ul. Sztolniowa

Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty:

1. Tornister lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.
2. Obuwie zmienne obowiązujące na terenie szkoły – proponujemy: obuwie sportowe z antypoślizgową białą podeszwą, na przylepiec lub wiązane na sznurówki, jeśli dziecko potrafi je wiązać oraz worek na obuwie, który dzieci będą pozostawiały w szatni szkolnej i wykorzystywały podczas lekcji wychowania fizycznego.
3. Strój gimnastyczny na zajęcia sportowe: np. biała bawełniana bluzeczka, spodenki gimnastyczne.
4. Strój galowy – biała bluzka/koszula, granatowa lub czarna spódniczka/spodnie.
5. Piórnik wyposażony w następujące przybory: dwa ołówki (cienki i gruby), gumka, temperówka, kredki ołówkowe, linijka, nożyce zaokrąglone ostrze, klej w sztyfcie – tak wyposażony piórnik dziecko przynosi codziennie do szkoły.
6. Śniadaniówka i bidon (nie szklany).
7. Przybory plastyczne – bloki A4: rysunkowy biały i kolorowy, techniczny biały i kolorowy, plastelina, farby plakatowe, wycinanki, pędzle różnej grubości 2 - 3 szt., pojemnik na wodę, podkładka do prac plastycznych, pastele olejne, kredki świecowe.
8. 2 teczki z gumką.
9. Zeszyty 16 – kartkowe: w cienką linię (czerwona i czarna), w kratkę.
10. Patyczki do liczenia.
11. Podręczniki i ćwiczenia uczniowie wypożyczą w szkole – należy je obłożyć i podpisać.
12. Wszystkie przybory, zeszyty, ćwiczenia, worki na wf, podręczniki muszą być podpisane.