Konkurs z języka niemieckiego

2018-01-26

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku ma zaszczyt zaprosić uczniów klasy II i III gimnazjum do wzięcia udziału w VI edycji Regionalnego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutsch ist einfach”.

Celem konkursu jest motywowanie młodzieży do nauki języka niemieckiego i poznawania kultury krajów niemieckojęzycznych.

Konkurs składa się z dwóch etapów.

I etap konkursu będzie miał formę testu leksykalno-gramatycznego (pytania zamknięte i otwarte) i odbędzie się dnia 28.02.2018r. Tematyka I etapu konkursu obejmuje materiał podstawy programowej realizowany w gimnazjum, natomiast II etap opierać się będzie głównie o książkę „Eine kleine Landeskunde der deutschsprachigen Länder”, wydawnictwa WSIP. Do II etapu przechodzą uczniowie, którzy zdobędą min. 75% punktów w etapie I.
Wszystkich zainteresowanych proszę o wysłanie do mnie wiadomości (zgłoszenie chęci udziału w konkursie) poprzez dziennik elektroniczny do dnia 29 stycznia 2018r.

Gabriela Gryglak