2024-04-16
.

W dniu 16.04.2024 r. odbyły się zawody sportowe Niebieskie Igrzyska (w ramach kolorowych Dni Integracji). W zawodach wzięły udział głównie klasy integracyjne I-III oraz IV-VI.

Na 3 lekcji klasy młodsze miały okazję rywalizować w wyścigach rzędów. W przygotowanych konkurencjach uczestnicy mogli się przekonać jak ciężko funkcjonować człowiekowi kiedy wyłączone są zmysły oraz nie ma możliwości użycia rąk lub nóg. Dodatkowo uczniowie ćwiczyli motorykę małą nawlekając makaron na sznurek. Powstałe „korale” stały się prezentem dla wychowawców klas.

Dzięki Niebieskim Igrzyskom dzieci uczyły się tolerancji, zrozumienia i akceptacji różnic między rówieśnikami.

Zawodom towarzyszyły ogromne emocje. Kibice skandowali imiona poszczególnych zawodników. Było głośno, wesoło i kolorowo.

W czasie 4 lekcji klasy starsze wzięły udział w obwodzie ćwiczeń z rywalizacją. Każdy uczestnik otrzymał sportową kartę pracy do zapisywania wyników z poniższych konkurencji:

1. 3 rzuty do celu piłką na bramkę na punkty. Można było zdobyć maksymalnie 90 punktów.

2. 5 rzutów osobistych do kosza.

3. Kręcenie hula - hop na czas.

4. Zwis na drabinkach na czas.

5. Ilość prawidłowych skoków na skakance w czasie 30 sekund.

6. Skok w dal z miejsca.

7. Bieg 4x10 m z przenoszeniem woreczkiem.

8. 2 próby podbicia piłki nożnej.

Zwycięzców wyłoniono poprzez podliczenie punktów za zdobyte miejsca w każdej konkurencji. Osoby z najmniejszą liczbą punktów zajmowały najwyższe pozycje.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Dziewczynki

1 miejsce Różańska Zuzanna IV d

2 miejsce Solak Nikola V d

3 miejsce Sułek Lena V d

1 miejsce Czarniecki Kamil V d

2 miejsce Korgól Darek IV c

3 miejsce Kuna Jakub V c

Do klasyfikacji generalnej klas wzięto pod uwagę najlepsze wyniki czterech uczestników.

I miejsce klasa V d

II miejsce klasa IV d

II miejsce klasa V c

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy wspaniałych wyników.