Bezpieczeństwo - spotkanie z policjantem

2022-09-19

SPOTKANIA Z POLICJANTEM 12-16 września 2022

Obowiązkowym punktem wrześniowego harmonogramu zajęć profilaktyczno-wychowawczych jest spotkanie uczniów klas najmłodszych z Policjantem. W ubiegłym tygodniu każda klasa pierwsza uczestniczyła w spotkaniu profilaktycznym z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Rybniku Boguszowicach asp. Panem Mariuszem Kuligiem. Podczas spotkania omówione zostały zasady bezpiecznego zachowania i poruszania się w drodze do szkoły i ze szkoły do domu. Prawidłowego używania kasków rowerowych i odblasków podczas jazdy na rowerze, zapinania pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy samochodem. Pan dzielnicowy zwrócił uwagę jak trzeba zachować się podczas kontaktów z obca osobą, jak reagować, gdzie szukać pomocy i wsparcia, kiedy dziecko się zgubi lub zabłądzi. Poinstruowano dzieci o konieczności zapamiętania swojego adresu zamieszkania, jak również nr telefonu do rodzica, czy opiekuna.

Spotkanie upłynęło w przyjaznej i miłej atmosferze, uczniowie zadawali sporo pytań, opowiadali o swoich różnych przygodach. Na każde zadane pytania została udzielona odpowiedź. Mamy nadzieję, że treści przekazane na spotkaniu długo pozostaną w pamięci naszych pierwszoklasistów. Na zakończenie i uwiecznienie tego spotkania zrobione zostały wspólne zdjęcia.

Życzmy bezpieczeństwa w codziennym życiu.

Wychowawcy klas pierwszych wraz z pedagogiem szkolnym.