2021-02-11

Dnia 11.02.2021 r. bierzemy udział w konferencji ASY INTERNETU

Konferencja Asów Internetu zbliża się wielkimi krokami! Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów lub ich rodziców. Bądźmy razem 11 lutego!

Asy Internetu to bezpłatny program edukacyjny o cyberbezpieczeństwie dla szkół podstawowych w całym kraju. W Asach Internetu nie straszymy, ale podkreślamy pozytywne strony internetu i pokazujemy potencjał, który jest w sieci i nowych technologiach. Chcemy, aby uczniowie i uczennice poczuli moc zmieniania Internetu w coraz lepsze i bezpieczniejsze miejsce.

Przypominamy, że osobno rejestrują się rodzice i nauczyciele, a osobno uczniowie.

Link do rejestracji dla uczniów tutaj: http://bit.ly/rejestracja_uczniowie

Quiz - zagrozenia internetowe

Uczniowie, którzy chcą sprawdzić poziom swojej wiedzy z dziedziny bezpieczeństwa w sieci, zachęcamy do rozwiązania testu (link poniżej):

qiuz o zagrożeniach internetowych

Quiz - phishing

Film edukacyjny -  Phishing, czyli kłopoty to nasza specjalność

Ćwiczenie czyni mistrza – im więcej będziesz wiedzieć, na co zwracać uwagę będąc w Internecie, tym łatwiej unikniesz wyłudzania informacji. Czy rozpoznasz próbę wyłudzenia informacji?

Rozpoznanie wyłudzenia informacji może być trudne. Phishing polega na tym, że ktoś podający się za kogoś znajomego próbuje Cię oszukać, by poznać Twoje dane osobowe. Czy potrafisz wskazać, co jest oszustwem?

Możesz się sprawdzić i wykonać quiz, by być bezpiecznym w sieci - link ponizej

Quiz - phishing