Współpraca świetlicy i biblioteki szkolnej - projekt edukacyjny.

2019-11-12

Projekt edukacyjny w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

POLSKIE LEGENDY.

Biblioteka i świetlica szkolna znowu połączyły siły. Tym razem wspólnie przeprowadzono zajęcia żywego słowa. Ich celem było rozbudzanie zamiłowania do obcowania z literaturą dziecięcą w bloku tematycznym MOJA OJCZYZNA. Zajęcia w bibliotece były kontynuacją przedsięwzięć podjętych przez świetlicę, a związanych z kształtowaniem właściwych postaw moralnych oraz pozytywnych wzorców życia społecznego wśród dzieci świetlicowych.

Dzięki zaangażowaniu obu stron udało się zrealizować projekt edukacyjny w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – POLSKIE LEGENDY. Dzieci przeczytały legendy polskie i zapoznały się z nowymi książkami. Miały niepowtarzalną okazję do prześledzenia zawartości nowości książkowych. Przeprowadzona  ewaluacja pokazała, iż dzieci uwielbiają baśnie, legendy, bajki a szczególnie kiedy mogą je czytać z nowych, kolorowych książek. Dzieci wyraziły swoje zadowolenie i usatysfakcjonowanie z możliwości uczestniczenia w tego typu projekcie i podejmowania działań.