Integracja bramą do równości

2019-01-02

Uczniowie klasy 3e podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w ZS nr 3 w Rybniku

Dnia 7 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 3e integracyjnej zostali zaproszeni na obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych do Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku.

Uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście z innych placówek obejrzeli występy artystyczne oraz wzięli udział w ciekawych konkursach oraz quizie wiedzy o integracji.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w celu zwrócenia uwagi na problemy tej grupy społecznej i aby podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa, wyrównywania szans i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu tych osób.