Wyjazd na spektakl w języku angielskim "Peter Black"

2018-11-27

Dnia 27 listopada 2018 roku uczniowie klasy 8b i klasy 3e zobaczyli spektakl w języku angielskim
"Peter Black"
, czyli w polskim tłumaczeniu "Peter Black" to tytułowy bohater gry karcianej Czarny Piotruś.

Uczniowie zobaczyli historię człowieka, który w ciągu jednego, jedynego dnia stracił dosłownie wszystko. Zobaczyli jak bohater zaczynając wszystko od zera, motywowany podstawowymi potrzebami ludzkimi, takimi jak jedzenie, sen, ciepło, praca, przyjaciele - nauczył się cenić w życiu to co naprawdę ważne.

Mimo, że historia, w której bohaterowi zmienił się świat z dnia na dzień wydawała się trochę absurdalna, temat został przedstawiony z dużą dawką humoru, realnym postrzeganiem i refleksją. Młody widz doświadczył bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim w atrakcyjnej scenicznej formie. Postaci, które pojawiły się w inscenizacji, swoją naturalnością i językiem stworzyły barwną paletę typów i charakterów, które zainteresują każdego widza w wieku szkolnym.

Spektakl Peter Black to 100% mówionego słowa w języku angielskim. Podzielony był na kilka części, w których pojawiły się postacie z wyraźną dawką scenicznego dramatyzmu, barwną wymową i odpowiednim akcentem.

Na końcu każdego aktu widzowie mogli usłyszeć w języku polskim résumé wydarzeń, które właśnie odegrały się przed nimi z wprowadzeniem do dalszej części fabuły, co pozwoliło uczniom ze słabszymi umiejętnościami lepiej zorientować się w całej treści przedstawienia.

Celem przedstawienia było umożliwienie uczniom doskonalenia znajomości języka angielskiego poprzez bezpośredni kontakt ze słowem mówionym. Jednocześnie artystyczne doznania, gra aktorska dostarczyły uczniom pozytywnych doświadczeń związanych z nauką języka angielskiego.