Misjonarz Wiktor Olkiewicz w naszej szkole

2018-10-11

21 września w naszej szkole gościliśmy niezwykłego gościa. Pan Wiktor Olkiewicz pracował w czasie wakacji jako wolontariusz w sierocińcu w Ugandzie. Już od pierwszej chwili zachwycił nas swoją otwartością, radością i niesamowitą siłą przekazu. Opowiadał o dzieciach, rówieśnikach naszych uczniów, o ich życiu codziennym i problemach z tym związanych. Podkreślał, że największą bolączką tamtejszej ludności jest głód. Mówił o tym, że dzieci w Afryce nie mają tyle szczęścia: brakuje ubrań, książek, zabawek, nie znają słodyczy. W szkole piszą na tabliczkach, więc nauka polega na zapamiętywaniu. Swoje opowieści ubogacał pięknymi zdjęciami i eksponatami, które budziły żywe zainteresowanie. Przywiózł ze sobą afrykańskie zabawki zrobione przez dzieci i różne inne przedmioty, którymi posługują się ludzie w Afryce. Uczniowie w skupieniu i z uwagą słuchali jego słów. Bardzo dziękujemy za tę cenną lekcję.