Piknik muzyczny z okazji Światowych Dni Muzyki

2018-06-25

Dzień 21 czerwca to Światowy Dzień Muzyki. Święto to zostało zapoczątowane we Francji. Z tej okazji pod opieką ani Marzeny Kuś uczniowie gimnazjalnej klasy 3e naszej szkoły postanowili uczcić to święto organizując piknik muzycny. Było to połączenie święta muzyki z inną francuską tradycją związaną z czerwcowym biesiadowaniem na biało. Jest to zwyczaj polegający na tym, że osoby spotykają się na śniadaniu, obiedzie lub kolacji ubrani w biel. Często do samego końca miejsce spotkania jest utrzymywane w sekrecie. Dlatego też dopiero w dniu pikniku uczniowie dowiedzieli się, gdzie on się odbędzie. Młodzież przyniosła swój prowiant związany z kuchnią francuską oraz musiała zadbać o oprawę muzyczno - taneczną. Był to miły akcent wprowadzający już tak bardzo oczekiwany wakacyjny klimat.