Akcja "Opatrunek na ratunek"

2018-04-13

Organizatorem akcji Opatrunek na ratunek jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, wiele tropikalnych chorób dotyczy skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska.
W misyjnych przychodniach i szpitalach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, plaster są na wagę złota. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc, zachęcamy do wzięcia udziału w akcji Opatrunek na ratunek.

Zbiórka obejmuje następujące rzeczy:
- bandaże,
- gazy (jałowe i niejałowe),
- kompresy (jałowe i niejałowe),
- plastry opatrunkowe,
- rękawiczki gumowe,
- wata,
- środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku).

Akcja trwa do końca 11 maja.

Wszystkie zebrane środki opatrunkowe będą przekazane szpitalom misyjnym w Afryce.

Środki opatrunkowe przyjmują p. Danuta Wiosna, p. Barbara Jankowska, p. Martyna Zimny oraz uczniowie koła wolontariatu.