Podróż po USA

2018-02-25

Dnia 20.02.2018.odbyło się spotkanie zorganizowane przez p. Małgorzatę Chmielewską, podczas którego Pani Katarzyna Szulik opowiedziała nam o swojej podróży po Stanach Zjednoczonych. Przedstawiciele klas gimnazjalnych i klas siódmych szkoły podstawowej na dwie godziny lekcyjne przenieśli się na kontynent Ameryki i razem z Panią Katarzyną przeżyli tę wyprawę jeszcze raz.
Podczas spotkania mieliśmy okazję zobaczyć wizę turystyczną do USA, jak i dowiedzieć się w jaki sposób można ją zdobyć. Pani Katarzyna zaczęła swoją wyprawę od stanu Kalifornia. Miała okazję zobaczyć tam miejsca takie jak Alcatraz, Golden Gate Bridge, Lombard Street, napis Hollywood i Miami. Oprócz tego stanu zwiedziła również Waszyngton, Luizjanę i stan Nevada, gdzie zwiedziła Biały Dom, Kapitol, pomnik Waszyngtona, jak również centrum kosmiczne im. Johna F. Kennedy’iego. Nie zabrakło również Orleanu, miasta, które jest rozpoznawalne z muzyki jazzowej. W stanie Nevada miała okazję zobaczyć jak wygląda życie nocne w Las Vegas. W stanie Arizona zobaczyłą Park Narodowy Wilekiego Kanionu. Na koniec podróży Pani Katarzyna zawitała w Nowym Jorku. Znalazła się w Central Parku, zobaczyła Empire State Building, Statuę Wolności, a także Brodway i 1 World Trade Center. Chodziła nawet po Times Square!
Tą imponującą ilość zabytków odwiedziła w zaledwie 18 dni. Mogliśmy zobaczyć zdjęcia z jej wyprawy, jak również dowiedzieć się wszystkich szczegółów dotyczących tej wycieczki takie jak np. cena. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a Pani Katarzyny można by słuchać w nieskończoność.
Jej historia pokazuje, że warto marzyć, bo marzenia naprawdę się spełniają. Osobiście marzę o tym, aby Pani Katarzyna wróciła do naszej szkoły i opowiedziała nam o swoich innych podróżach. Mogę śmiało powiedzieć, że spotkanie zapadnie na długo w naszej pamięci. :)
Ania Staroch