Wycieczka do Wrocławia klasy 7b.

2022-06-09
Zdjęcie przedstawia kadr z wycieczki do Wrocławia.

Dnia 8 czerwca 2022 roku klasa 7b wzięła udział w wycieczce do pięknej stolicy Dolnego Śląska Wrocławia. Dzięki pani z języka niemieckiego P. Juraszczyk - Bogocz, która nawiązała współpracę naszej szkoły z Biblioteką Instytutu Goethego, uczniowie wzięli udział w lekcji języka niemieckiego, na której doskonalili umiejętności językowe i poznawali nowe słownictwo związane z latem. Najwięcej radości sprawiła im gra w memory, a także wyszukiwanie haseł w rozsypane wyrazowej.
Z zadaniami z języka niemieckiego zmierzyła się również wychowawczyni klasy i zarazem współorganizatorka wyjazdu Pani Mirela Basista - Krępuszewska. Po lekcji udaliśmy się na spacer po mieście. Zobaczyliśmy najważniejsze miejsca w mieście, a zachęceni do nauki uczniowie przed budynkiem Uniwersytetu rozmarzyli się o studiowaniu w tym mieście! Przed spacerem po Ostrowie Tumskim udaliśmy się na przepyszny obiad w stołówce studenckiej „Lepione”! Z radością kontynuowaliśmy później spacer wzdłuż Odry! Mimo nadchodzących wakacji oczekujemy już kolejnego wyjazdu na lekcję niemieckiego w grudniu, gdzie między innymi zwiedzimy Bożonarodzeniowy Jarmark ! Es hat uns viel Spaß gemacht!!!