Wycieczka klasy 4b do Rybnika i Akademii Teatru

2022-05-12

Artystycznie, spacerkiem po Rybniku

Klasa 4b skorzystała z propozycji Akademii Teatru i Sztuk Wrażliwych w Rybniku i uczestniczyła w warsztatach teatralnych, które poprowadziła dla nich p. Izabela Karwot. Podczas zajęć uczniowie poznali tajniki teatru i pracy aktora, wcielali się w role, tworzyli swoich bohaterów scenicznych. Uczyli się animować różne przedmioty i rozwijali swoją kreatywność. Warsztaty miały na celu zwrócenie uwagi na emocje, na umiejętność skupiania uwagi na konkretnym zadaniu, budowanie dobrych relacji w klasie opartych na wzajemnym szacunku i zrozumieniu, uczyły współpracy w grupie.  Bardzo miła, swobodna atmosfera sprzyjała twórczym działaniom i dostarczyła dzieciom dużo dobrej zabawy. Piękna pogoda,  spotkanie z teatrem i przyjemny spacer po Rybniku doskonale wpisały się także w działania projektu Erasmus+ jaki obecnie szkoła realizuje „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.