Klasa 1d na "wycieczce" na Sri Lankę.

2021-11-30
Zdjęcie przedstawia świątynię na Sri lance w stolicy Kolombo.

Dnia 15.11.2021r. w klasie 1d w ramach projektu podróżniczego została poprowadzona lekcja przez panią Małgorzatę Chmielewską na temat jej podróży na Sri Lankę. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na slajdach atrakcje państwa na wyspie Cejlon przy Oceanie Indyjskim. Miejsca, w którym można zobaczyć słonie, krokodyle błotne, bawoły i inne zwierzęta na wolności, w ich środowisku naturalnym. Ponadto dowiedzieli się o kulturze tego kraju, religii, tradycjach, plantacjach herbaty oraz o zwykłym życiu ludzi tam mieszkających w specyficznych warunkach klimatycznych. Uczniowie zadawali pytania, byli zainteresowani zwierzątkami tam żyjącymi, kuchnią tego kraju. Sami również opowiedzieli o swoich wyjazdach i marzeniach podróżniczych.