Obóz szkoleniowo - językowy EuroWeek

2019-03-14

W dniach 8 -12 marca 2019 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 im. Czesława Miłosza w Rybniku wraz z opiekunami p. Sonią Kędzierską i p. Patrycją Rusin uczestniczyli w obozie językowo-szkoleniowym EuroWeek-Szkoła Liderów w Długopolu Zdrój.

Projekt organizowany jest przez Fundację EuroWeek i współfinansowany przez Unię Europejską. Fundacja angażuje wolontariuszy z 27 krajów świata. Wolontariusze prowadzą międzykulturowe zajęcia, mają doświadczenie w pracy z młodzieżą. Zajęcia prowadzone są głównie w języku angielskim.

Nasi uczniowie mieli okazję poznać kulturę innych krajów, m.in. Wietnamu i Turcji, współpracować z rówieśnikami z innych miast, rozwinąć umiejętności twórczego myślenia i zaprezentować swoje liczne talenty. Projekt EuroWeek uznawany jest przez młodzież i grono pedagogiczne jako jeden z najciekawszych programów edukacyjnych w Polsce.