Zdrowe odżywianie na świetlicy

2019-11-28

W naszej szkole od wielu lat realizujemy ogólnopolski program profilaktyczny Trzymaj formę, poświęcony aktywnemu stylowi życia i zbilansowanej diecie, realizowana jest również innowacja Zdrowe odżywianie naszym celem się stanie. W ramach projektu zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania odbyły się również w świetlicy szkolnej. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądają podstawowe zasady właściwej diety człowieka, poznali piramidę żywieniową oraz dowiedzieli się jaką ważną rolę w utrzymaniu zdrowia ma aktywność fizyczna. Uczniowie sami zrobili dużą piramidę żywieniową, wykonali ilustracje zdrowych warzyw i owoców oraz form aktywności fizycznej.

Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają jak ważne jest zdrowe odżywianie, bo przecież w ciągu 70 lat życia zjadamy ok. 30 ton pokarmu. Dlatego dobór pokarmów w codziennej diecie ma zasadnicze znaczenia dla naszego zdrowia.