Rekrutacja do szkoły ponadpodstawowej

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

Wybór szkoły ponadpodstawowej
Ważne informacje dla ósmoklasisty

Ósmoklasisto, przed Tobą ważna decyzja - wybór szkoły ponadpodstawowej. Możliwe, że w głowie masz natłok myśli, rozterkę jaką szkołę wybrać, czy podążać tam gdzie rówieśnicy? Czy wybrać to co jest dla Ciebie ważne? Ścieżkę nauki, która pozwoli spełniać Twoje cele życiowe i marzenia. Co możesz zrobić? Usiądź z rodzicami, doradcą zawodowym, nauczycielem, wychowawcą czy pedagogiem. Wypisz na kartce to co lubisz robić, to co umiesz robić, to czym się interesujesz. Zrób listę przedmiotów z których osiągasz najlepsze wyniki, przeanalizuj swoje osiągnięcia. Zapytaj rodziców, jak wybierali swój zawód? O czym wtedy myśleli? Sprawdź jakie kierunki nauki, jakie zawody są przyszłościowe. Nie obawiaj się rozmów, pytaj, czytaj informacje zamieszczane na stronach szkół ponadpodstawowych.
Poniżej prezentujemy linki w którym zawarte są:

1. Informator o zawodach w publicznych technikach i szkołach oraz liceach Miasta Rybnika: Informator o zawodach
  2. Filmiki prezentujące szkoły ponadpodstawowe: Marzec Rybnickiej Edukacji 2022
  3. Nazwy szkół ponadpodstawowych: Nazwy szkół ponadpodstawowych i adresy
  4. Pod adresem: https://rybnik-stat.edu.com.pl/ znajduje się katalog szkół ponadpodstawowych, będący prezentacją oferty edukacyjnej minionego już sezonu rekrutacji.