Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

2018-12-10

W piątek 7 grudnia w SP 36 odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Jednym z jego celów była prezentacja wartościowych utworów poetyckich poruszających temat ojczyzny, jej historii, narodu, przywiązania do tradycji itd. Uczestnicy recytowali m. in. wiersze C. K. Norwida, T. Różewicza, A. Mickiewicza, J. Słowackiego, M. Konopnickiej. Jury w składzie: pani Mirela Basista-Krępuszewska i pani Katarzyna Gumulak oceniało występy w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie młodsi z klas IV – VI SP oraz starsi z klas VII – VIII SP oraz III gimnazjum. W młodszej grupie wiekowej I miejsce zajęła Julia Cnota z kl. 5a, II miejsce – Nicole Kubiak z kl. 5b, III miejsce – Martyna Flak z 5a i Aleksandra Nowacka z VIa. Specjalne wyróżnienie otrzymał ponadto Maksymilian Pander z kl. 4b.
         W grupie starszej I miejsce przyznano Julii Rusin i Martynie Kuczok z 8b, a II miejsce Oliwii Jankowiak i Aleksandrze Dudek z 8a. Uczestnikom dziękujemy za chęć podzielenia się swym talentem i wrażliwością, a zwycięzcom gratulujemy.