Spotkanie z fizjoterapeutką

2018-11-12

Na kolejne spotkanie z cyklu "Poznajemy zawody" zaprosiliśmy panią Karolinę Mojza, która jest fizjoterapeutką. Podczas zajęć uczniowie klasy II b dowiedzieli się kim jest fizjoterapeuta, czym się zajmuje oraz komu najczęściej pomaga. Dzieci rozmawiały na temat wad postawy, poznały przyczyny ich powstawania, a także wysłuchały jak można im zapobiegać.

Podczas zajęć poznaliśmy przyrządy potrzebne fizjoterapeucie do ćwiczeń z pacjentami: taśmę elastyczną, platformę równoważną, poduszkę sensoryczną, dużą piłkę, piłkę kolczastą itp. Mogliśmy także popróbować ćwiczeń z tymi przyrządami. Pod koniec spotkania pani Karolina pokazała nam kilka ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz ćwiczeń stóp, które dzieci mogą robić samodzielnie w domu.

K. Sitek