Warsztaty archeologiczne

2018-04-13

Warsztaty archeologiczne

13.04.2018 r.

Kolejny raz naszą szkołę odwiedziła dr Magdalena Przysiężna –Pizarska z Uniwersytetu Opolskiego i w ciekawy sposób przybliżyła uczniom średniowieczne zwyczaje. Najpierw uczestnicy warsztatów mieli okazję wykonywać pierścionki przypominające te, jakie wykonywano 4, 5 tys. lat temu. Druga część zajęć była poświęcona motankom – lalkom, którymi dorośli obdarowywali się na szczęście. Obydwa rodzaje zajęć pokazały jak ważne
w życiu są umiejętności manualne oraz pozwoliły na docenienie pracy naszych przodków. Okazało się bowiem, że zwijanie w określony sposób drutu i motanie sznurkiem materiału- wbrew pozorom- nie zawsze należą do prostych czynności.
Spotkanie zakończył wykład na temat wczesnego średniowiecza na Śląsku. Wykład był także okazją do przybliżenia uczniom pracy archeologa oraz zachęcił do wzięcia udziału w pracach archeologicznych prowadzonych przez dr Magdalene Przysiężna- Pizarską.