Spotkanie z lekarzem

2018-02-25

Zima to czas naszej szczególnej troski o zdrowie. W związku z tym klasa 1 b zaprosiła na zajęcia bardzo ważnego gościa, panią doktor Joannę Sułko, prywatnie mamę Adasia. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowie i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad prawidłowego odżywiania, przestrzeganie zasad higieny oraz korzystanie z ruchu, zwłaszcza na świeżym powietrzu.

Uczniowie poznali bliżej pracę lekarza, zapoznali się ze sprzętem medycznym oraz mieli niepowtarzalną okazję do samodzielnego posłuchania bicia własnego serca przez stetoskop. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu z gościem. Jako podziękowanie za bardzo ciekawe spotkanie uczniowie wykonali album "Jak dbamy o zdrowie?" i za pośrednictwem Adasia przekazały go pani doktor.