Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

2018-02-25

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Klasy pierwsze oraz klasa trzecia aktywnie włączyły się w obchody tego dnia. Uczniowie podczas zajęć wykonali wiele ćwiczeń rozwijających umiejętność posługiwania się językiem ojczystym. Układali wyrazy z rozsypanek, rozwiązywali krzyżówki, wyszukiwali podane wyrazy w wykreślankach, układali samodzielnie wyrazy z wybranych liter, wykonywali plakaty oraz brali udział w zabawach językowych.

W ramach obchodów MDJO przez cały tydzień uczestniczyli również w spotkaniach z kolegami i koleżankami z klasy IV b, którzy w ramach akcji "Starszy czyta młodszemu" przybliżyli młodszym kolegom legendy polskie oraz czytali fragmenty lektur. Klasa trzecia w ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Boguszowicach wykonała prace plastyczne dotyczące przeczytanej lektury. Wystawę prac naszych uczniów możemy zobaczyć w bibliotece miejskiej.