Dzień Św. Patryka w szkole

2024-03-16
Zdjęcie przedstawia desery przygotowane przez uczniów z okazji obchodów Dnia św. Patryka w szkole

Dzień św. Patryka 2024

Z okazji Dnia Św. Patryka, który w Irlandii obchodzony jest 17 marca, w naszej szkole dnia 15 marca 2024 roku odbyły się konkursy z języka angielskiego, mające na celu przybliżenie uczniom postaci świętego Patryka oraz kultury Irlandii. Uczniowie klas 4-7 przygotowali z tej okazji przebrania i zaprezentowali je podczas pokazu mody. Wszystkie ich propozycje były bardzo kreatywne, dominował kolor zielony oczywiście, nie zabrakło także koniczynek, skrzatów, złotych monet, czy pomysłowych kapeluszy. Po pokazie mody uczniowie przystąpili do rozwiązania quizu i wykazali się wiedzą na temat patrona Irlandii, genezy święta, kultury i geografii Irlandii oraz poćwiczyli język angielski.  Natomiast uczniowie klas 1-3 zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym na rysunek irlandzkiego skrzata.

Ponadto wydarzeniu towarzyszyła także degustacja różnych smakołyków przygotowanych z wielkim entuzjazmem przez uczniów i rodziców. Doceniamy to ogromne zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej i mamy nadzieję, że wszyscy mieli okazję skosztować różnych pyszności i poczuć klimat „szmaragdowej wyspy”.

Wyniki konkursów:

Saint Patrick’s Fashion Show 2024

I MIEJSCE: Alicja Skrobol, Zosia Kubowicz kl. 4b

II MIEJSCE: Wojciech Boduch kl. 7c

II MIEJSCE: Amelia Czichos, Natalia Szcześniewska, Julia Karwowska kl. 4a

II MIEJSCE: Zuzia Ring, Karolina Tragarz kl. 4c

III MIEJSCE: Hanna Pułról, Lena Rasińska kl. 5d

III MIEJSCE: Amelia Zakrzewska kl. 4a, Magda Tymek kl. 4c

Saint Patrick’s Kahoot Quiz 2024

I MIEJSCE: Bartosz Pietras, Karol Kisiel kl. 7a

II MIEJSCE: Zuzanna Modzelewska, Piotr Wyra kl. 5a

III MIEJSCE: Julia Lis, Nadia Hartman kl. 6b

Wyniki konkursu plastycznego na rysunek irlandzkiego skrzata z okazji Dnia św. Patryka dla uczniów klas 1 - 3.

Saint Patrick's Leprechaun 2024

Antoni Podrygała z kl. 2b
Zofia Fabrykiewicz z kl. 2a

Anastazja Jankoś z kl. 2a

Marta Skoczek z kl. 3a
Agata Korzeń z kl. 3c

Igor Warzeszka z kl. 2b
Zuzanna Żuk z kl. 3a
Liliana Gola z kl. 2c
Jadwiga Kokora kl. 2c

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w konkursach, a laureatom gratulujemy!