2023-09-28

W dniu 28.09.2023r. w naszej szkole odbyła się akcja z okazji Dnia Jabłka. Świętowanie tego dnia poprzedziły różnorodne aktywności. W dniach 25 do 27 września odbyła się zbiórka jabłek. 28 września na długiej przerwie uczniowie, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły mieli możliwość poczęstowania się zdrowymi przekąskami z jabłek. W ramach przygotowań do Dnia Jabłka w świetlicy przeprowadzone zostały pogadanki na temat zdrowego odżywiania oraz zajęcia plastyczne związane z powyższym tematem. Dzieci w świetlicy miały możliwość suszenia jabłek i spróbowania "zdrowych chipsów", czego następstwem było zwiększenie ich zainteresowania zdrowym odżywianiem. Część jabłek została przekazana do Boguszowickiej Lodówki Społecznej "Żywność dla potrzebujących nie do śmieci" oraz do Ośrodka Terapii i Nerwic dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom, ich Rodzicom i nauczycielom za tak aktywny udział w zbiórce jabłek.