SZKOLNA INTERNETOWA SKRZYNKA PROBLEMÓW

2023-09-10

W naszej szkole rozpoczyna działalność……
SZKOLNA INTERNETOWA SKRZYNKA PROBLEMÓW

Powstała ona, aby wszyscy uczniowie czuli się bezpieczniej, by zapewnić przyjazną atmosferę oraz aby problemy, z którymi czasami się borykacie, mogły być zauważone i rozwiązane. Dzięki pisanym wiadomościom e-mailowym (sygnałom) z Waszej strony, będziemy mogli Wam pomóc i Was wesprzeć. Pamiętajcie, że możecie pozostać anonimowi.

Osobą odpowiedzialną za funkcjonowanie skrzynki jest psycholog szkolny.

Adres e-mail: szkolnaskrzynkaproblemow1@gmail.com

Drodzy Uczniowie piszcie:

•         Jeśli obawiacie się konkretnych zdarzeń lub uczniów;
  •         Jeśli któremuś z Waszych kolegów lub koleżanek dzieje się krzywda;
  •         Jeśli macie problem, który można rozwiązać bez Waszego udziału;
  •         Jeśli byliście świadkami czynów niezgodnych z prawem, a obawiacie się zawiadomić o tym osobiście;
  •         W każdym innym przypadku, kiedy czujecie, że powinniście zareagować lub potrzebujecie pomocy.

ZASADY KORZYSTANIA Z INTERNETOWEJ SKRZYNKI :

1.     To Ty decydujesz czy chcesz pozostać anonimowy, czy podpiszesz się imieniem i nazwiskiem.
  2.     Jeśli uważasz, że inna osoba potrzebuje pomocy, podaj nazwisko tej osoby, abyśmy mogli podjąć skuteczne działania.
  3.     Zapewniam dyskrecję.
  4.     W e-mailu nie używaj wulgaryzmów, nie obrażaj innych.
  5.     Nie traktuj SKRZYNKI jako żartu, lub by kogoś obrazić.
  6.     Pomoc jaka będzie zorganizowana, będzie zależna od rodzaju zgłoszonej sprawy. Może to być m.in.: indywidualna rozmowa ze specjalistą, współpraca z Dyrekcją, wychowawcą, mediacja (w tym rówieśnicza).
  7.     Nie ma problemów ważnych czy nieważnych – możesz pisać w każdej sprawie, która jest dla Ciebie trudna.

Milena Mazur