Wycieczka do Bochni kl. 3a i 3b

2022-12-04

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

29 listopada uczniowie klas 3a i 3b wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Zwiedzanie rozpoczęło się od zjazdu do kopali szybem Campi i przejazdem podziemną kolejką. Uczniowie zwiedzali kopalnię pod okiem przewodników, którzy opowiadali o dziejach i historii tego miejsca. Ponadto na szlaku znajdowała się Podziemna Ekspozycja Multimedialna, która sprawiła, że zwiedzanie nabrało charakteru podróży w czasie. W labiryncie solnych korytarzy znajdowały się holograficzne inscenizacje, słuchowiska oraz wystawy starych przedmiotów, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się jak wyglądała praca w kopalni. Następnie uczniowie spotkali się ze skarbnikiem, który rozmawiał z dziećmi o tym, czego nauczyły się podczas zwiedzania. Trasa wycieczki zakończyła się wspólnym spędzeniem czasu – dzieci miały możliwość zjedzenia ciepłego posiłku, zagrania w piłkę nożną oraz zakupienia pamiątek.