Projekt "Moje sportowe hobby"

2021-12-12

Projekt „Moje sportowe hobby” powstał z myślą o wszystkich naszych uczniach, którzy mają ciekawe sportowe pasje i chcieliby, żeby poznali je inni członkowie naszej szkolnej społeczności. Cieszymy się, że w projekcie wzięło udział tylu uczniów i podzielili się z nami swoimi zainteresowaniami. Wszystkie opisy są niezwykle interesujące a zdjęcia można pooglądać w galerii zatytułowanej „Moje sportowe hobby”.

Na wiadomość o projekcie odpowiedziało 19 osób. Oto ich relacje:

Suchorab Maciej III c

Mam na imię Maciek i bardzo lubię piłkę nożną. Należę do Rybnickiej Akademii Piłkarskiej oraz miałem okazję wystąpić w krótkim filmie dla Decathlon Rybnik https://www.facebook.com/424249331008913/posts/3838426106257868/. Bardzo lubię też wędrówki górskie. Za każdy zdobyty szczyt otrzymuje odznakę oraz pieczątkę do książeczki PTTK. Najlepsze w wyprawach górskich są widoki, odkrywanie roślin i zwierząt oraz odpoczynek w schronisku.

Pietrzak Patryk III b

Nazywam się Patryk. Chodzę do 3b. Moje hobby to gra w piłkę nożną. Na codzień gram w drużynie RAP.
Każdą wolną chwilę spędzam na boisku.

Dyduch Oscar I c

Jestem Oskar. Chodzę do Ic. Moim sportowym hobby są biegi OCR.
Co poniedziałek chodzę na specjalne treningi, które przygotowują mnie
do udziału w zawodach typu: Barbarian, Armagedon, Spartan itp.
Polecam wszystkim tę dyscyplinę, gdyż łączy ze sobą bieganie z pokonywaniem
przeszkód.

Szczechowiak Wojtek I a

Uwielbiam pływać. Czuję się w wodzie jak ryba. Chodzę na basen systematycznie i dzięki temu wzmacniam swoje mięśnie i odporność.

Grycman Amelia I d

Od zeszłego roku uczestniczę w zajęciach baletowych. Zajęcia z baletu sprawiają mi wiele radości i satysfakcji. Dzięki baletowi rozwijam się ruchowo pod kątem kształtowania prawidłowej sylwetki, świadomości własnego ciała oraz gracji.

Kacper Miera II d

Mam na imię Kacper.
Swoją przygodę ze sportem zacząłem od judo, które trenowałem 2 lata. Ale po pewnym czasie stwierdziłem, że to piłka nożna jest moją pasją.
Zacząłem od grania z kolegami za blokiem, a obecnie trenuję w KS Górnik Boguszowice.

Janko Paweł II d

Moje hobby to pływanie. Dzięki niemu dobrze pływam i nie utonę, oswajam się z zimną wodą, ćwiczę ręce i wzmacniam kręgosłup.

Oleś Antoni III a, Oleś Jędrzej II b

Nazywamy się Antek i Jędrek Oleś....jesteśmy braćmi i dzielimy razem wiele wspólnych pasji sportowych. Od najmłodszych lat kochamy jeździć na rowerze! Bierzemy udział w wyścigach rowerowych organizowanych w naszym mieście. Razem uprawiamy judo w klubie sportowym Polonia Judo. Jak tylko jest okazja wybieramy się na wycieczki po górach. A zima to okazja do nauki jazdy na nartach.

Kosek Jakub, Kosek Wojciech II a

Trenujemy judo od trzech lat. Jest to sztuka walki stworzona w Japonii. Jest metodą ćwiczeń fizycznych, treningu moralnego i samoobrony.

Samborska Aleksandra II b

Nazywam się Aleksandra Samborska, jestem uczennicą klasy IIB.Moją przygodę z judo zaczęłam, gdy miałam 7 lat. Na treningi chodzę dwa razy w tygodniu, a moim trenerem jest pan Rafał Kowalczyk. Swój pierwszy złoty medal zdobyłam na Otwartych Mistrzostwach Miasta Rybnika Dzieci w Judo w swojej kategorii wagowej. Przegrałam wtedy pierwszą walkę, ale dwie kolejne udało mi się wygrać. Mogłam dzięki temu spotkać się z brązową medalistką mistrzostw świata i srebrną medalistką mistrzostw Europy panią Julią Kowalczyk, która jest dla mnie wzorem do naśladowania, tak samo jak mój trener. Sport uczy samodyscypliny i przezwyciężenia własnych słabości. Chociaż czasem jest ciężko, to judo daje mi siłę i motywację.

Hałacz Franciszek I c

Jestem Franek . Od 3lat trenuje w Piłkarskiej Akademii Primavera . Piłka nożna jest moim hobby . Oprócz trenowania kibicuje klubowi Wisła Kraków i jeżdżę na mecze . Każda wolną chwilę spędzam na boisku. W przyszłości chciałbym grać w Górniku Boguszowice i być jak Zinédine Zidane jeden z najlepszych piłkarzy świata.

Mandrela Hania I a

Od 1,5 roku trenuję pływanie. Treningi odbywają się 2 razy w tygodniu na krytej Pływalni Akwarium
w Boguszowicach. Do tej pory zdobyłam jeden medal- jednak mam nadzieję, że to dopiero początek… W tym roku bardzo chciałam też wrócić na zajęcia z tańca.
Na zajęcia z baletu uczęszczałam ok. 1,5 roku jednak pandemia przerwała moje treningi. Teraz i mam nadzieję, że już nic nie przeszkodzi mi w rozwijaniu tej pasji.

Mandrela Wojciech IV c

Są dwie dyscypliny sportowe, które bardzo lubię to szachy i piłka nożna. Szachy trenowałem ok. 2,5 roku w barwach klubu Zefir Boguszowice. Raz w tygodniu odbywały się treningi w klubie (które trwały ok. 4 godzin) i raz w tygodniu miałem zajęcia indywidualne z trenerem. W weekendy bardzo często
wyjeżdżałem na turnieje szachowe, gdzie zdobyłem wiele pucharów i medali. Grałem w wielu turniejach gdzie zdobyłem wiele pierwszych, drugich czy trzecich miejsc. Posiadam tytuł Wicemistrza Rybnika do lat 7 oraz IV kategorię szachową. Niestety nie trenują już szachów ponieważ równolegle pokochałem też inną dyscyplinę sportową i nie było możliwe trenowanie obu.
Drugą dyscypliną sportową, którą uwielbiam to piłka nożna. Trenuję w rybnickim klubie RKP ROW RYBNIK. Treningi odbywają się 4 razy w tygodniu. Jeden z treningów to trening bramkarski ponieważ gram na pozycji bramkarza. W weekendy natomiast odbywają się mecze ligowe, turnieje i czasem sparingi. Razem z moją drużyną zdobyliśmy już kilka pucharów, które znajdują się w klubie. Zdobyłem też cztery puchary indywidualne za najlepszego bramkarza czy zawodnika turnieju.

Lassak Franciszek V a

Jestem Franciszek Lassak i chodzę do klasy 5a. Uprawiam sport szachy, jestem członkiem klubu szachowego Zefir Boguszowice, mam 2 kategorie szachową i 2 kategorie ogólną sportową, mam przeszło 1200 rankingu światowego szachowego FIDE. W 2019 przeszedłem eliminacje ćwierć finału Polski, następnie przeszedłem pół finały Polski i grałem w Mistrzostwach Polski
dzieci do lat 9 i na 56 najlepszych zawodników z całej Polski do lat 9 zająłem 46 pozycję.
Równolegle w 2019 roku byłem mistrzem Rybnika ( najlepszy zawodnik do lat 9 w okręgu rybnickim)
Obecnie w grudniu w klasyfikacji generalnej w turnieju Śląska a Katowicach, dzieci do lat 14 zdobyłem 3 miejsce. Posiadam wiele pucharów, medali i dyplomów za zwycięstwa w turniejach szachowych.

Lassak Zosia III a

Jestem Zofia Lassak, chodzę do klasy 3a, bardzo lubię czytać książki i gram w szachy, codziennie
czytam książki, tygodniowo potrafię przeczytać 2 lub 3 książki nie związane z obowiązkiem szkolnym.

Lassak Maria I b

Jestem Marysia Lassak chodzę do klasy 1b, uprawiam sport szachy, jestem członkinią klubu szachowego Zefir Boguszowice, aktualnie posiadam 5 kategorię szachową, posiadam puchary, medale i dyplomy za grę w turniejach szachowych. Bardzo też lubię czytać książki o tematyce szachowej i ogólnej.

Derewicz Zuzanna I a

Zuzia regularnie uczęszcza na kurs pływania, aktualnie w trzecim etapie będzie zdawać kartę pływacką, ważny moment. Jazda na rolkach to nasza forma relaksu w cieplejsze dni.
Górskie wędrówki nie są nam obce, ujęcie z Żabińca to jej pierwsze podejście w życiu.
Udział w Gliwickim Biegu kobiet dał jej możliwość wystartowania w biegu dla maluchów który przyniósł wiele radości.
Łyżwy, jazda konna to nasza forma aktywnego spędzania czasu podczas urlopu.

 

Godło Polski Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach