I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie pt. Edukacja regionalna „na wesoło” – konkurs dawnych i „nie tylko” gier, zabaw i zwyczajów.

2021-11-30
Logo konkursu
„Wróć myślą do swoich sekretnych miejsc z okresu dzieciństwa
- kamieniołomu, drzewa, na które się wspinałeś, śmietnika pełnego skarbów,
polany, gdzie szedłeś, gdzie chciałeś być sam…
Dzisiejsze dzieci przeniosły się do domów,
a zawiły świat zabaw na świeżym powietrzu,
które same kiedyś wymyśliły i podbiły, po prostu zaniknął”
/Jenna Russel, Dzieciństwo: raj utracony, The New York Times, 2008/

Nasza szkoła bierze udział w obchodach 5-lecia edukacji regionalnej w Rybniku. Organizatorami akcji jest Stowarzyszenie Korzenie.pl w Rybniku oraz Szkoła Podstawowa nr 19 w Rybniku.

Temat przewodni brzmi:

„RYBNICKA EDUKACJA REGIONALNA USZYTA NA MIARĘ SUKCESU”

W ramach obchodów zorganizowano miedzy innymi wiele konkursów, w których biorą udział nasi uczniowie.

Jednym z nich jest konkurs pt. Edukacja regionalna „na wesoło” – konkurs dawnych i „nie tylko” gier, zabaw i zwyczajów.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

Natalia Kisiel z kl.5a

Zuzanna Sosnowska z kl.7b

Bartek Kołodziej kl.7a - lider drużyny

Wśród wielu zadań znalazły się min. takie dyscypliny jak – kulanie felgi, gra w kapsle czy umiejętność skakania
ze skakanką. Zawodnicy musieli również wykazać się znajomością śląskiej tradycji związanej z poszczególnymi świętami, obrzędami, przedstawieniem wicu (kawału) w gwarze śląskiej oraz wyliczanki po śląsku.

Z radością pragniemy poinformować że reprezentacja naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce.

Wielkie gratulacje!