Zostań harcerką! Zostań harcerzem!

2021-09-25

Uczniowie naszej szkoły, członkowie drużyn harcerskich, zachęcali swoich kolegów do wstąpienia w szeregi harcerzy.
Dla dziewcząt to 20 Żeńska Drużyna Harcerska „Trakt” i dla chłopaków to 17 Męska Drużyna Harcerska im. Jana Karola Chodkiewicza.

Głównym celem harcerstwa jest wspieranie we wszechstronnym rozwoju. Drużyny harcerskie to jednostki, w których dzieci i młodzież mogą rozwijać się w swoich pasjach, dążyć do ideałów, by być dobrym człowiekiem w ogóle społeczeństwa. Człowiek potrzebuje świadomości, że ktoś jest przy nim na dobre i złe, a przez przygody harcerskie zawiązują się naprawdę mocne przyjaźnie!

Harcerstwo to: wspaniała przygoda i dobra rzecz, to góry, woda, las, to dobra sprawność fizyczna, to rower, narty, kajak, to gra w realu, to wyrzeczenie i poświęcenie, to radość służby dla drugiego człowieka, to szacunek, to Bóg, to rodzina, to radość, to wyzwania, to wędrówka ku szczęściu i sposób na życie …Czuwaj!

Przyjdź na zbiórkę w sobotę 25 września o godzinie 10.00 do Boguszowickiej Harcówki przy ul. św. Wawrzyńca 6. Zaproszenie adresowane jest do uczniów od IV klasy szkoły podstawowej.

Przyjdź na swoją I zbiórkę harcerską i rozpocznij swoją przygodę z harcerstwem.

Czuwaj!