Na tropie dinozaurów…. Relacja z wycieczki klasy 5a do Krasiejowa

2021-09-22

Klasa 5a wraz z opiekunami p. Ewą Surmą i p. Patrycją Rusin udała się 21 września 2021 roku na wycieczkę
do Jura Parku w Krasiejowie, czyli do miejsca dla wszystkich fanów paleontologii i dziejów życia na Ziemi.

W programie wycieczki znalazła się ścieżka edukacyjna na świeżym powietrzu, na której uczniowie spotkali się
oko w oko z ponad setką realistycznych modeli dinozaurów. Słuchali przewodnika, który w dostępny i ciekawy sposób opowiadał o prehistorii i wszystkich napotkanych stworach oraz bawiąc się w tropicieli dinozaurów z zapałem rozwiązywali ciekawe zagadki.

Uczniowie odbyli też niezapomnianą podróż wehikułem czasu i cofnęli się do momentu powstania wszechświata,
Układu Słonecznego i Ziemi i przeżyli niesamowitą przygodę podczas przejażdżki w najdłuższym mobilnym kinie
w Polsce, dzięki wykorzystaniu efektów specjalnych i technologii 3D.

Kolejnym punktem programu było prehistoryczne oceanarium, gdzie można było podziwiać  sceny z życia prastarych wodnych stworzeń. Następnie w pawilonie paleontologicznym uczniowie zetknęli się z oryginalnymi skamieniałościami prehistorycznych płazów i gadów z okresu Triasu, a pod swoimi stopami mogli zobaczyć setki najprawdziwszych, skamieniałych kości liczących 225 milionów lat.

Najlepsze zostało na koniec… Wprawdzie nie była to Energylandia, ale zabawa w małym parku rozrywki i tak dostarczyła mnóstwo wrażeń wszystkim poszukiwaczom przygód. Cieszymy się, że pogoda dopisała, humory także i wycieczka będzie dla nas miłym wspomnieniem.