Informacje dla klas pierwszych

2020-08-13
  1. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w auli szkolnej wg następującego harmonogramu:

Z uczniem klasy I może przyjść jeden rodzic

Godzina 10.00 – I a
        Godzina 11.00 – I b
        Godzina 12.00 – I c
        Godzina 13.00 – I d

1. Pasowanie uczniów  oraz zdjęcia odbędą się po ustaniu zagrożenia epidemicznego.
  2. Uczniowie mogą przynieść do szkoły rogi obfitości jednak ze względu na obostrzenia sanitarne nie będą one wręczane przez dyrektora ani przez wychowawcę.
  3. Dyrektor szkoły informuje, że w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną nie odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów klas I. Wszelkie informację będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły.
  4. Podręczniki oraz ćwiczenia do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie otrzymają w szkole. Będą one wypożyczane uczniom z biblioteki szkolnej.
  5. W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas pierwszych są podzieleni na 4 klasy, w tym 2 integracyjne. Listy z przydziałem ucznia do klasy są wywieszone w szkole.
  6. Uczniowie klas I mogą korzystać z zajęć świetlicowych. Zasady pracy świetlicy określa regulamin. Do świetlicy przyjmowani są uczniowie, których oboje rodzice pracują. Aby zapisać dziecko na zajęcia do świetlicy szkolnej należy wypełnić kartę zgłoszenia i oświadczenie rodziców o zatrudnieniu, które znajduje się na stronie internetowej szkoły szkoły w zakładce "Świetlica szkolna".
  7. Na terenie szkoły działa stołówka szkolna. W celu zapisania dziecka na obiady należy dostarczyć umowę oraz deklarację, które można pobrać ze strony internetowej szkoły z zakładki "Stołówka szkolna". Dodatkowe informacje pod numerem: 511 456 550. Proszę rodziców zainteresowanych korzystaniem przez dziecko z obiadów w stołówce szkolnej od dnia 02.09.2020 r. o dostarczenie do 26.08.2020 r. do szkoły deklaracji na obiad i umowy dotyczącej odpłatności za obiady. Formularze dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce "Stołówka szkolna" oraz przy wejściu do szkoły.
  8. Ubezpieczenie NNW. Oferty ubezpieczenia NNW dla uczniów w roku szkolnym 2020/2021 znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce "Dla rodziców"

9. W klasie pierwszej jest 23 godziny w tygodniu, w tym 18 godzin edukacji wczesnoszkolnej (edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna, matematyczna, informatyczna, muzyczna, plastyczna, techniczna i wychowanie fizyczne), 2 godziny języka angielskiego, 1 koło pozalekcyjne oraz nieobowiązkowe 2 godziny religii.
  10. Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty:
    • zeszyty (w cienkie linie (czerwone i niebieskie), w kratkę, zeszyt do korespondencji), zeszyt A4 w kratkę 32 kartkowy,
    • śniadaniówka + bidon,
    • piórnik,
    • ołówek,
    • temperówka,
    • gumka,
    • klej w sztyfcie,
    • nożyczki z zaokrąglonymi końcami,
    • kredki ołówkowe i świecowe,
    • farby plakatowe + 2 pędzle o różnej grubości,
    • plastikowy kubek do wody (do malowania farbami),
    • podkładka na stolik do malowania farbami,
    • blok rysunkowy biały i kolorowy,
    • blok techniczny biały i kolorowy,
    • papier kolorowy (wycinanki),
    • bibuła kolorowa,
    • plastelina,
    • 2 teczki z gumką (na prace plastyczne),
    • strój gimnastyczny (spodenki, sportowa koszulka, buty sportowe na białej podeszwie, (dres na chłodniejsze dni), skarpetki, worek),
    • obuwie na zmianę + worek,
    • strój galowy: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka).
  11. Podczas zagrożenia epidemicznego prosimy wyposażyć uczniów w chusteczki higieniczne, chusteczki antybakteryjne mokre, maseczki lub przyłbice oraz na wychowanie fizyczne skakankę i woreczek gimnastyczny do ćwiczeń (taki z ryżem).
  12. Plan lekcji znajduje się w "Aktualnościach".
  13. Informacje dla uczniów i rodziców w związku z powrotem do szkoły w czasie epidemii - zasady dla ucznia