Warsztaty z tworzenia mikro lasu w szkle

2019-11-12

Warsztaty z tworzenia mikro - lasu w szkle.

W pierwszych dniach listopada dzieci z klasy 1d, świetliczaki oraz uczniowie klas 5 i 6 wyróżnieni w ramach lekcji techniki uczestniczyli w warsztatach z tworzenia mikro - lasu w szkle. To już 3  edycja warsztatów, które pozwalają poznać tajniki tworzenia mini - upraw w szklanych naczyniach. Uczniowie pod okiem fachowca - florysty przygotowali właściwe podłoże. Posadzili w nim ciekawe roślinki, a następnie zadbali, aby sadzonki otoczone leśnym mchem, liśćmi, igiełkami stworzyły dla siebie odpowiedzni mikroklimat. Czas warsztatów to chwila z przyrodą w zminiaturyzowanej postaci. Przygoda z mikro - lasem będzie trwała nadal, ponieważ świetliczaki będą dbać o wzrost roślin między innymi przez systematyczne podlewanie. Finalnie uczniowie klas starszych i pierwszych wspaniale się zintegrowali. Wszyscy stworzyli życzliwą atmosferę warsztatów, a także nawiązali pozytywne relacje w przydzielonych grupach zadaniowych. Umiejętności uczniów oraz efekt współpracy utrwaliliśmy na zdjęciach.

Zainteresowani tematyką warsztatu mogą poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą korzystając z książek dostępnych w bibliotece szkolnej.