Wyjazd edukacyjny do Oświęcimia

2019-03-27

W dniach 25 i 26 marca klasy VIII SP i klasy III gimnazjum pojechały do Oświęcimia  i zwiedziły Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau.

Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów  ze zjawiskiem holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce, kształtowanie świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci, budzenie szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka bez względu na rasę i wyznanie oraz poznanie martyrologii narodu polskiego i żydowskiego oraz innych narodów podczas II wojny światowej.

Uczniowie zwiedzili Miejsce Pamięci Auschwitz pod kierunkiem przewodnika, zgodnie ze specjalnie opracowanymi programami przygotowanymi przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.