K.S. ROW RYBNIK - żużel w naszej szkole

2019-03-18

13 marca 2019r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli K.S. ROW RYBNIK. Wśród zaproszonych gości był zawodnik żużla Mateusz Szczepaniak, który chętnie odpowiadał na pytania naszych uczniów z klas I i II. Najmłodsi kibice mieli okazję zobaczyć również jak wygląda z bliska motocykl żużlowy. Mogli obejrzeć dokładnie kombinezony żużlowców, a także przymierzyć kask, w którym jeżdżą zawodnicy. Po dokładnej prezentacji przywiezionych rekwizytów nasi uczniowie wzięli udział w grach i zabawach związanych z żużlem, a także mogli uczestniczyć w quizie o tematyce żużla. Za prawidłowe odpowiedzi byli nagradzani. Poznaliśmy również bogatą historię rybnickiego sportu żużlowego poprzez obejrzenie filmu. Przybliżone zostały nam również zasady, jakie obowiązują w tej dyscyplinie sportu. Każdy uczeń otrzymał autograf od naszego gościa, miał również możliwość porozmawiać z zawodnikiem, a także mógł zrobić sobie z nim zdjęcie. Spotkanie trwało przeszło dwie godziny, które bardzo szybko upłynęły.
Bardzo dziękujemy za odwiedziny i życzymy wielu sukcesów na torze wszystkim naszym zawodnikom.