Bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych

2019-03-03

Dnia 5 lutego 2019 roku naszą szkołę odwiedził Policjant z Komisariatu Policji w Boguszowicach – dzielnicowy mł. asp. Mariusz Kulik. Celem jego przybycia było spotkanie z uczniami naszej szkoły i pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Policjant przestrzegał przed urządzaniem ślizgawek na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach. Przypominał, że na sankach można zjeżdżać tylko tam, gdzie górki nie kończą się na jezdni, lecz w bezpiecznych miejscach, z dala od ruchliwych dróg. Dziecko przebywając samo w domu również może stać się ofiarą przestępstwa lub nieszczęśliwego wypadku. Funkcjonariusz powiedział o sposobach postępowania w kontaktach z obcymi osobami, a także o zagrożeniach mogących spotkać najmłodszych ze strony zwierząt np. nieznajomych psów. Uczniowie z zainteresowanie wysłuchali uwag Policjanta, zadawali wiele pytań i dzielili się swoimi doświadczeniami. Mamy nadzieję, że cali i zdrowi spotkamy się po feriach:-)