XX Halowe Mistrzostwa Rybnika w Lekkiej Atletyce.

2024-02-29
.

W dniu 29.02.2024 r. odbyły się XX Halowe Mistrzostwa Rybnika w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięło udział 7 szkół podstawowych: SP 11, SP 18, SP 22, SP 31, SP Urszulanki, SP Jankowice oraz gospodarze imprezy SP 36.

Uczniowie startowali w trzech konkurencjach: 4x30 m, 10x30 m oraz rzut piłką lekarską w tył zza głowy w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII.

Za zdobycie miejsc I-VIII zawodnicy otrzymywali punkty: I miejsce 10 punktów, II miejsce 8 punktów, III miejsce 6 punktów a kolejne miejsca o jeden punkt mniej. Wszystkie zdobyte punkty wpisywano na konto szkoły sportowca.

W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się:

- I miejsce 50 punktów Szkoła Podstawowa Urszulanki

- II miejsce 39 punktów SP 36

- III miejsce 38 punktów SP Jankowice

Wśród chłopców na miejscach I-III uplasowały się:

- I miejsce 57 punktów Szkoła Podstawowa Urszulanki

- II miejsce 46 punktów SP Jankowice

- III miejsce 34 punktów SP 36

Nasi uczniowie na podium:

4x30 m

I miejsce Kaczmarczyk Maja VII c

I miejsce Teszner Antoni VII c

Rzut piłką lekarską w tył zza głowy

II miejsce Wojciechowska Amelia V d

III miejsce Kędzierska Hanna VII c

I miejsce Stypuła Jan VI b

Mamy nowe rekordy szkoły:

4x30 m klas VII Teszner Antoni 22,82 s

10x30 m klas V Zasadni Kamila 1.17,04

10x30 m klas V Bartosz Ożóg 1.08,57

Najlepszą zawodniczką XX Halowych Mistrzostw Rybnika w Lekkiej Atletyce została Kuczera Nadia z SP w Jankowicach, która rzuciła kilogramową piłką lekarską w tył zza głowy 15,50 m. Najlepszym zawodnikiem natomiast okazał się Teszner Antoni z SP 36 pokonując dystans 4x30 m w czasie 22,82 s.

Zdobywcy miejsc I-III w każdej konkurencji i kategorii wiekowej otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Najlepsze szkoły dostały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Najlepsi sportowcy tej edycji zawodów w kategorii dziewcząt i chłopców, stali się posiadaczami nagród specjalnych, medali i dyplomów. Każdego uczestnika zawodów poczęstowano słodyczami.

Organizacja zawodów nie byłaby możliwa bez wsparcia życzliwych sponsorów:

- Związków Zawodowych „Kadra”

- Związków Zawodowych „Solidarność80”

- Związków Zawodowych „Sierpień 80”

- Związków Zawodowych Górników w Polsce,

- M-Auto Mechanika Pojazdowa

- Pizzeria Papryczka w Boguszowicach

XX Halowe Mistrzostwa Rybnika w L.A. budziły wiele pozytywnych emocji a dodatkową atrakcją był występ cheerleaderek z SP 36, które na otwarcie imprezy przygotowały taneczno-akrobatyczny pokaz. Już teraz zapraszamy do udziału w zawodach w przyszłym roku.