Klasa 7a na warsztatach w CKU – filii Politechniki Śląskiej, w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rybniku

2024-02-29
Kadr z warsztatów chemicznych. Zdjęcie przedstawia odczynniki, substancje i obserwującego doświadczenie ucznia.

Klasa 7a na warsztatach w CKU – filii Politechniki Śląskiej, w Akademickim Liceum Ogólnokształcym w Rybniku

Dnia 28 lutego 2024 roku, uczniowie klasy 7a udali się do Centrum Kształcenia Ustawicznego – filii Politechniki Śląskiej w Rybniku, gdzie organizatorzy Targów Pracy i Przedsiębiorczości, realizowanych w ramach przedsięwzięcia „Focus na przedsiebiorczość” zaprosili uczniów klas 7 i 8 do udziału w wydarzeniu.

Uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach chemicznych, podczas których eksperymentując z różnymi substancjami, odczynnikami, mieli okazję obserwować jak zmieniają się barwy, zapachy, jak można wytworzyć sztuczną krew czy atrament. Poza chemicznymi warsztatami, uczniowie wzięli udział w warsztatach biologicznych, matematycznych  oraz zostali zapoznani z ofertą kształcenia Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i poznali szkołę, którą w przyszłości, być może niektórzy wybiorą na swojej ścieżce kariery.