Konkurs Jadłospis Siódmoklasisty

2023-12-27

W grudniu odbył się konkurs klas siódmych na najlepszy jadłospis. Konkurs był zorganizowany w ramach innowacji - Zdrowe odżywianie naszym celem się stanie! oraz projektu ERASMUS +. Uczniowie wykazali się dużą znajomością zasad zdrowego odżywiania się. Wszyscy uczniowie klas VII wykonywali zdrowy jadłospis dla siebie. Wcześniej na lekcjach biologii poznali piramidę zdrowego żywienia, zasady prowidłowego odżywiania się, podstawowe składniki pokarmowe oraz zasady spożywania posiłków. Wyposażeni w taką wiedzę komponowali jadłospis zawierający posiłki przeznaczone dla nich. Jadłospis oprócz zdrowych, smacznych posiłków powinien być jeszcze kolorowy i starannie wykonany. Okazało się, że większość uczniów bardzo dobrze poradziła sobie z zadaniem, powstało wiele wspaniałych prac.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Iga Beszczyńska - 7a

II miejsce - Zuzanna Skrobol - 7c

III miejsce - Franek Kwiendacz - 7a i Maja Ferens - 7 a.