THE VOICE OF RYBNIK – występ uczennic SP36 w Konkursie Karaoke Piosenki Anglojęzycznej

2023-11-25
Uczennice reprezentujące szkołę w konkursie piosenki The Voice of Rybnik 2023

THE VOICE OF RYBNIK” – występ uczennic SP36
w Konkursie Karaoke Piosenki Anglojęzycznej

Dnia 23 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Rybniku odbyła się jesienna, II edycja Konkursu Karaoke Piosenki Anglojęzycznej „THE VOICE OF RYBNIK” pod patronatem Starostwa Powiatowego w Rybniku, przy współpracy ze Szkołą Językową Spring Up. Celem konkursu przeznaczonego dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych jest rozwijanie umiejętności językowych w praktyce, popularyzacja piosenek w języku angielskim, prezentacja umiejętności uczniów, zachęcenie do twórczej ekspresji, zabawy i wystąpień publicznych oraz promowanie młodych talentów. Konkurs cieszy się ogromnym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży z Rybnika i powiatu rybnickiego. W II edycji wzięły udział 33 osoby. Uczestnicy mogli wykonać jedną dowolną piosenkę anglojęzyczną.

Także nasza szkoła wzięła udział w tej edycji konkursu. Szkołę SP36 w Rybniku reprezentowały Oliwia Pitera i Zosia Poziomka z klasy 7a. Zosia wykonała utwór „Riptide” natomiast Oliwia wykonała piosenkę z filmu animowanego „Skarb Oceanu” How Far I'll Go i przeniosła publiczność oraz jury w egzotyczny świat, czym wyśpiewała III miejsce w konkursie.

Gratulujemy Zosi i Oliwii odwagi oraz pięknych głosów!