2023-10-11
Kadr z Dnia Drzewa.

Jak co roku 10 października w naszej szkole obchodziliśmy Święto Drzewa. Ten dzień jest okazją, by zastanowić się nad rolą drzew w ekosystemie i otaczającym nas świecie. To także dobry moment, by przekazać wiedzę o roli roślin w życiu człowieka najmłodszym. Zachęcamy do poświęcenia chociaż odrobiny czasu drzewom, które – z czego często nie zadajemy sobie sprawy – są nam wszystkim tak bardzo potrzebne. Obecnie Święto Drzewa to nie tylko doroczne akcje sadzenia drzew. Ten dzień ma na celu edukację najmłodszych i uświadomienie im, jak wielką rolę przyroda odgrywa w naszym życiu. Pamiętajmy, że otaczające nas drzewa to życie nie tylko w przestrzeni pięknej, ale i zdrowej. Jedno drzewo w ciągu roku produkuje do 140 kg tlenu oraz pochłania mnóstwo zanieczyszczeń. W naszej szkole wysłuchaliśmy audycji o dzisiejszym święcie a na lekcjach przyrody i biologii odbyły się pogadanki na temat znaczenia drzew dla człowieka i natury. Każde drzewo powinno być dla nas ważne, pamiętajmy o tym.