Innowacyjna historia - pokaz filmów historycznych w technologii VR

2023-10-05
Uczniowie klas 7 na pokazie filmów historycznych w technologii VR w ZS nr 5 w Rybniku

Filmy historyczne w technologi wirtualnej rzeczywistości

Drugiego października 2023 roku uczniowie klas siódmych brali udział w projekcie innowacyjna historia. Podczas seansów filmowych uczniowie mogli obejrzeć filmy historyczne „Kartka z Powstania” (Powstanie Warszawskie) oraz „Wiktoria 1920” (wojna polsko-bolszewicka). Oba seanse odbywały się z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), w specjalnie przygotowanej scenografii. Prezentacje filmów zostały poprzedzone wstępem wprowadzającym młodzież w tematykę związaną z filmem. Dla uczniów były to niesamowite przeżycia.

Mogli bezpośrednio, chociaż wirtualnie uczestniczyć w dwóch ważnych wydarzeniach historycznych naszego narodu.