2023-04-20

DZIEŃ ZIEMI 2023

20 i 21 kwietnia świętowaliśmy w szkole kolejny Dzień Ziemi. Na korytarzu i salach pojawiły się dekoracje, dzieci wysłuchały audycji dotyczącej naszej planety i największych zagrożeń dla niej. Na lekcjach przyrody uczniowie obejrzeli film o Dniu Ziemi, rozwiązywali quizy i malowali tematyczne kolorowanki. W klasie ósmej młodzież sama przygotowała lekcje o tym święcie - była prezentacja ze wskazówkami co mamy robić, aby oszczędzać zasoby naszej planety, była również praca w grupach nad testem znajomości Ziemi i problemów ekologicznych.

W zielonej pracowni w ramach obchodów Dnia Ziemi gościliśmy również uczniów z Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku. Młodzież brała udział w warsztatach biologiczno - ekologicznych. Goście oglądali różne preparaty mikroskopowe, mieli możliwość poznania pomocy dydaktycznych związanych z naszą planetą,  dyskutowali także o problemach ekologicznych współczesnego świata.