Sukces w finale Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego 2023

2023-04-27
Uczniowie SP36 laureatami konkursu Międzyszkolna Liga Języka Angielskiego

Międzyszkolna Liga Języka Angielskiego to forma współzawodnictwa organizowana przez I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rybniku od roku szkolnego 2007/2008 dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych (wcześniej dla klas trzecich z gimnazjów) z Rybnika i sąsiednich powiatów.

Impreza jest pięcioetapowa: po czterech konkurencjach pisemnych adresowanych do wszystkich uczestników (gramatyka, słownictwo, rozumienie ze słuchu i czytanie ze zrozumieniem) następuje finał ustny, który co roku ma nieco inną formułę.

W roku szkolnym 2022/2023 odbyła się XIV edycja Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane 13 kwietnia (etap pisemny) i 27 kwietnia (etap ustny) 2023 roku.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowało trzech uczniów: Jagoda Bydlińska z klasy 8a, Igor Goliasz i Kacper Mazurek z klasy 8b. W etapie pisemnym Kacper i Igor zdobyli najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich uczestników i zakwalifikowali się do finału, czyli ustnego etapu konkursu.

Finał ustny tegorocznej edycji Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego podzielony był na dwie części. Pierwsza część to wypowiedź przygotowana przez uczestników i uczestniczki przed konkursem. "Current affairs" czyli sprawy bieżące z Rybnika, Polski lub świata tylko w wersji optymistycznej czyli DOBRE WIADOMOŚCI. Wypowiedź wzbogacona była prezentacją multimedialną, przygotowaną przez uczestników na wybrane przez siebie tematy.

W drugiej części konkursu, zadaniem ucznia było spontaniczne zaproponowanie formy spędzenia wolnego czasu w określonych  okolicznościach (zgodnie z wylosowanym poleceniem). Uczestnicy w kilku zdaniach mieli zachęcić drugą osobę do wyboru wskazanego miejsca oraz rodzajów aktywności/rozrywki.

Poziom językowy wszystkich uczestników finału był niezwykle wysoki, a ich umiejętności językowe imponujące.
Z wszystkich zadań uczniowie wywiązali się znakomicie, ich prezentacje były kreatywne, ciekawe i zabawne, tak że uśmiech nie schodził z twarzy członków jury. A w jego składzie byli zarówno nauczyciele angliści jak i uczniowie ILO w Rybniku.

Jesteśmy dumni i cieszymy się, że wśród tak zdolnej młodzieży są Kacper i Igor. Gratulujemy sukcesu, pomysłu na zaprezentowanie optymistycznych wiadomości z Rybnika, kraju i świata. Gratulujemy odwagi, swobody wypowiedzi, wspaniałych umiejętności językowych i życzymy dalszych sukcesów.

Fotorelacja ILO: