PRZEDSZKOLAKI W "ZIELONEJ PRACOWNI"

2023-03-10

10 marca naszą zieloną pracownię odwiedziła grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 50. Dzieci zostały najpierw przywitane przez naszą szkolną maskotkę - kotka Czesia, a następnie brały udział w zajęciach przyrodniczych zorganizowanych przez uczniów koła biologicznego. Maluchy obejrzały akwarium z rybkami, poznały żółwia Tuptusia, miały możliwość obejrzenia pod mikroskopem nogi komara, głowy pszczoły oraz innych ciekawych rzeczy. Starsi koledzy pokazali im budowę człowieka, jego szkieletu oraz narządów wewnętrznych. Dzieci oglądały również okazy zwierząt zatopionych w pleksi i pająków pod lupami. Na koniec przedszkolaki kolorowały różne dzikie zwierzęta i odpowiadały na zagadki z nimi związane. Cieszymy się, że również mali przyrodnicy z przedszkola mogli poznać naszą zieloną pracownię.