BEZ WZGLĘDU NA WIEK - PASJE ŁĄCZĄ.

2022-11-22
Zdjęcie przedstawia kadr ze spotkania na temat kolekcjonowania minerałów.

W piątek 18 listopada br. uczniowie klasy 3d gościli na lekcji Pana Krzysztofa Piechotę, który jest konserwatorem w naszej szkole oraz - jak się okazuje - wielkim miłośnikiem i kolekcjonerem minerałów i kamieni szlachetnych. Swoją pasją podzielił się z uczniami i ich nauczycielami, opowiadając ciekawostki i wzbogacając opowieści możliwością zobaczenia z bliska oraz dotykania przyniesionych przez niego, odszukanych, uzbieranych przez całe życie szlachetnych kamieni. Między innymi poznaliśmy krzemień pasiasty, który pochodzi z Polski, z Krzemionek Opatowskich, a nie można go spotkać nigdzie indziej na świecie. Ale nie byłoby tego spotkania, gdyby nie zainteresowania Piotra Nowaka z kl. 3d i jego chęć podzielenia się, wraz z Panem Krzysztofem, wiedzą, własną kolekcją minerałów i kamieni szlachetnych. Dla wszystkich zgromadzonych było to wspaniałe przeżycie - móc zobaczyć, że warto mieć pasję, hobby, podążać w życiu za nimi. Wiek nie ma znaczenia. Udowodnili to Piotr oraz Pan Krzysztof, kiedy wspólnie z żarem w oczach opowiadali o swych ukochanych kamieniach, o ich właściwościach, sposobie gromadzenia itd.