Europejski Dzień Języków Obcych 2022

2022-10-10

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych dnia 26 września w auli szkolnej odbył się quiz językowy oraz językowe karaoke dla uczniów klas 4-8. W quizie, który przygotowany został w aplikacji Kahoot, uczniowie sprawdzali swoją znajomość języków europejskich i wiedzę o krajach Unii Europejskiej. Najlepsza w tej rywalizacji okazała się drużyna z klasy 5c w składzie Mateusz, Adam i Wojtek. Po quizie uczniowie chętnie włączyli się w śpiewanie piosenek w różnych językach obcych. Rozdano pamiątkowe dyplomy i nagrody dla laureatów i uczestników wspólnej językowej zabawy. Ponadto, tego dnia, odbyła się także audycja przez szkolny radiowęzeł przybliżająca całej społeczności szkolnej  genezę tego międzynarodowego święta. Europejski Dzień Języków ustanowiony został z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku i corocznie 26 września jest obchodzony w całej Europie. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Wyniki językowego quizu Kahoot:

I miejsce: VC: Adam Watoła, Wojtek Żyrek, Mateusz Nowak
II miejsce: VIIIA: Zuzanna Szlagórska, Paweł Juszczyk, Alan Mikołajczyk
III miejsce: VA: Maksymilian Szulik, Igor Kędzierski, Kacper Karwot

Uczestnicy językowego śpiewania:

• Iga Beszczyńska,  Zosia Poziomka, Oliwia Pitera kl. 6a
  • Dorota Owczrczyk, Karolina Listwoń, Adam Watoła, Wojtek Żyrek kl. 5c
  • Alicja Owczarek kl. 4c
  • Hania Pułról kl. 4d
  • Amelia Czichos kl. 3a
  • Marta Kowalczyk, Magda Swaczyna, Krzysztof Młynarczyk kl. 4b

Wszystkim laureatom konkursu i uczestnikom językowego śpiewania dziękujemy za udział
i zapraszamy do przyszłorocznej edycji.